2023/12/07 16:39:52
Oferta B2B

Aparat Sony A7 IV + ob. 28-70 mm f/3.5-5.6 (ILCE-7M4K) + Cashback 1500 zł

0

EAN: 4548736133785
Kod produktu: 23911
Producent: Sony
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Wysyłka w ciągu:
Cena: 12 885,00 zł 12885.00
ilość szt.
Zapytaj o ofertę
 

Opis

 

Proste nigdy nie było równie dobre

Przygotuj się na inspiracje. Aparat α7 IV łączy realistyczne obrazy o wysokiej rozdzielczości z niezwykłym, wykorzystującym sztuczną inteligencję systemem AF i zaawansowanymi funkcjami opartymi na najnowszej technologii przetwarzania obrazu.

Nowa, 33-megapikselowa, pełnoklatkowa matryca CMOS w technologii BSI

Nowy, 33,0-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ zapewnia znakomitą jakość obrazu i wydajność podczas fotografowania i filmowania. Wyróżnia się szybkością odczytu danych, dużą czułością, niskim poziomem szumów i precyzją odwzorowania kolorów.

BIONZ XR™ — najwyższy poziom przetwarzania obrazu

Aparat α7 IV jest wyposażony w najnowszy, znacznie wydajniejszy procesor obrazu, pozwalający uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu i odwzorowanie kolorów. Duża szybkość przetwarzania zapewnia sprawną pracę aparatu podczas zdjęć seryjnych i przesyłania danych.

Nowy, 33-megapikselowy przetwornik i procesor podnoszące jakość obrazu

Aparat α7 IV przewyższa model α7 III nie tylko liczbą pikseli i rozdzielczością — jego wydajny przetwornik Exmor R jest owocem znaczących ulepszeń w technologii przetwarzania obrazu Sony, które nie ograniczają się do samych liczb. Odkryj nowe poziomy gradacji barw i odwzorowania szczegółów oraz delikatne, naturalnie wyglądające faktury skóry człowieka.

Piękne obrazy z mniejszą ilością szumu

Procesor BIONZ XR wykorzystuje potencjał przetwornika w technologii BSI do zapewnienia jeszcze wyższej subiektywnej rozdzielczości oraz znakomitych detali i faktur w zakresie średnich i wysokich czułości. Imponująco niski poziom szumów utrzymuje się w całym standardowym zakresie czułości ISO 100–51 200, rozszerzalnym do 50–204 800 (fotografie) / 100–102 400 (filmy).

Duży, 15-stopniowy zakres dynamiczny

Aparat α7 IV w pełni wykorzystuje 15-stopniowy zakres dynamiczny 33,0-megapikselowego przetwornika obrazu, by z niezwykłą delikatnością oddać detale krajobrazów i scenerii. Ta nadzwyczajna jakość obrazu jest owocem niezrównanego doświadczenia firmy Sony w dziedzinie fotografii i produkcji filmowej.

10 ustawień „Twórczy wygląd” budujących klimaty wizualne

10 wstępnie zaprogramowanych ustawień „Twórczy wygląd” i osiem parametrów pozwoli szybko nadać żądany klimat fotografiom, filmom i transmisjom na żywo. Obraz nie wymaga dalszej edycji, więc swoją wizją możesz podzielić się zaraz po zakończeniu zdjęć.

10-bitowy format HEIF — fotografie z płynną gradacją

Obok tradycyjnych formatów RAW i JPEG można też wybrać format zdjęć HEIF (High Efficiency Image File). 10-bitowa głębia koloru zapewnia większy realizm nieba i portretów, gdy bardzo ważna jest delikatna, naturalna gradacja.

Wbudowany stabilizator obrazu pozwalający wydłużyć otwarcie migawki o 5,5 stopnia

W aparat α7 IV wbudowany jest precyzyjny stabilizator obrazu z czujnikami żyroskopowymi. W połączeniu z algorytmami stabilizacji obrazu pozwala on wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia i pełniej wykorzystać rozdzielczość 33,0-megapikselowej matrycy.

Koordynacja pracy lamp Sony z systemem wykrywania twarzy w aparacie

Najnowsze lampy błyskowe Sony komunikują się z aparatem α7 IV i wykorzystują jego system wykrywania twarzy, by korygować ekspozycję i nadawać naturalny wygląd odcieniom skóry. Dokładne dopasowanie balansu bieli i pomiar światła P-TTL nawet podczas zdjęć seryjnych w trybie „Hi” pozwalają prawidłowo naświetlić szybko poruszające się obiekty w niestabilnym oświetleniu — i rozszerzają możliwości twórcze.

Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi

Aby wykonywanie zdjęć było wygodniejsze, ustawienia zgodnej lampy błyskowej i bezprzewodowego sterownika radiowego można wybierać bezpośrednio w systemie obsługi aparatu α7 IV.

Udoskonalony system Fast Hybrid AF

System Fast Hybrid AF, łączący technologie wykrywania kontrastu i fazy, został ponownie udoskonalony w celu zwiększenia szybkości, dokładności i wydajności śledzenia. Podczas fotografowania i filmowania system Sony 4D FOCUS zapewnia gęste pokrycie około 94% kadru przez 7596 pól AF z wykrywaniem fazy.

Seria 10 zdjęć przedstawiających osobę uprawiającą dynamiczny sport

Duża pojemność bufora w aparacie α7 IV, szybki procesor BIONZ XR i szybszy zapis na kartę pamięci pozwalają wykonać serię ponad 800 zdjęć 8 w tempie do 10 kl./s7 ze śledzeniem AF/AE, z użyciem zarówno migawki mechanicznej, jak i elektronicznej.

Inteligentny system śledzenia w czasie rzeczywistym

Algorytm rozpoznawania obiektów przetwarza dane przestrzenne w czasie rzeczywistym, uwzględniając kolor, wzór (poziom jasności) i odległość od obiektu (głębię). Sztuczna inteligencja niezwykle dokładnie wykrywa i śledzi oczy i twarz obiektu (człowieka, zwierzęcia lub ptaka). Wystarczy wskazać obiekt do śledzenia, a resztą zajmie się aparat.

Utrzymywaniu ostrości na oku — możesz zająć się kompozycją

Duża szybkość najnowszego procesora obrazu znacznie zwiększa wydajność systemu Real-time Eye AF, nawet jeśli osoba lub zwierzę patrzy w górę, w dół lub w bok. Dotykając ekranu, możesz również użyć funkcji Śledzenie dotykiem, aby włączyć śledzenie w czasie rzeczywistym dowolnego obiektu, a w przypadku wykrycia oka włączyć także funkcję Real-time Eye AF.

Szybkie, dokładne ustawianie ostrości na zwierzęta mimo trudnych warunków

Ustawiając typ wykrywanych obiektów na „Zwierzę”, można automatycznie wykrywać i śledzić oczy zwierzęcia9, uzyskując lepsze zdjęcia przyrodnicze oraz zdjęcia i filmy domowych milusińskich. Poprawiono efektywność wykrywania, by niezawodnie śledzić ostrość i utrzymywać ją na oczach zwierzęcia — nawet obróconego do góry nogami.

Wykrywanie oczu ptaków podczas fotografowania i filmowania

Po raz pierwszy w serii α oczy ptaków są wykrywane zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania — trzeba jedynie zmienić ustawienie rodzaju obiektu na „Ptak”. Wyjątkowa szybkość i dokładność aparatu umożliwia automatyczne śledzenie wybranego ptaka10, siedzącego lub w locie, i uzyskanie stabilnej ostrości oka mimo szybkich, nieprzewidywalnych ruchów.

Płynne, naturalnie wyglądające filmy w formacie 4K 60p

Aparat α7 IV umożliwia nagrywanie filmów w formacie do 4K 60p z indywidualnym odczytem poszczególnych pikseli. Wykorzystanie szerokiego zakresu dynamicznego i zalet nowego przetwornika obrazu pozwala płynnie ukazywać szybko poruszające się obiekty.

Oversampling 7K - wspaniała ekspresja obrazu i bogactwo szczegółów

Podczas nagrywania filmu 4K w formacie do 30p możliwy jest oversampling z pełnej klatki 7K, a w rezultacie uzyskanie wysokiej rozdzielczości i dużej szczegółowości obrazu 4K. Wybierz tryb najlepiej spełniający Twoje potrzeby i zdaj się na aparat.

10-bitowe próbkowanie 4:2:2 - wyższa jakość obrazu

Aparat pozwala na wewnętrzny zapis niezwykle bogatych filmów z 10-bitową głębią i próbkowaniem koloru 4:2:2, z kodowaniem Long GOP lub All-Intra. Oznacza to znacznie większą elastyczność w korygowaniu, postprodukcji i łączeniu obrazów.

Nowe kodowanie All-Intra jako uzupełnienie Long GOP

W formacie All-Intra każda klatka jest kodowana niezależnie, a przepływność sięga 600 Mb/s. Pozwala to dokładniej utrwalić skomplikowanych ruch i usprawnić edycję.

Format XAVC HS: wyższa jakość i mniejsze rozmiary plików

Format zapisu XAVC HS16 wykorzystuje kompresję HEVC/H.265, dwukrotnie wydajniejszą niż przy kodowaniu AVC/H.264. Rezultat to wyższa jakość obrazu i mniejsze rozmiary plików.

Zgodność z technologią S-Cinetone™, funkcją Twórczy wygląd i krzywą S-Log3

Matryca kolorów S-Cinetone, oparta na technologii powstałej podczas prac nad kamerą VENICE i innymi modelami CineAlta, umożliwia uzyskanie imponującego obrazu i pięknych odcieni skóry bez edycji na komputerze. Ustawienia „Twórczy wygląd” pozwalają nadać obrazowi interesujący wygląd już w samym aparacie lub użyć krzywej gamma S-Log3 w celu wykorzystania pełnego, ponad 15-stopniowego17 zakresu dynamicznego aparatu i uproszczenia postprodukcji.

Nowa funkcja kompensacji „oddychania” obiektywu

Aparat α7 IV ma nowatorską funkcję kompensacji „oddychania” obiektywów z mocowaniem typu E, powstałą dzięki równoległemu projektowaniu aparatów i obiektywów. Ograniczenie zmian pola widzenia, jakie mogą zachodzić przy przenoszeniu ostrości podczas filmowania z użyciem pewnych obiektywów, pozwala uzyskać imponujące obrazy i stworzyć nowe, twórcze zastosowania obiektywów Sony z mocowaniem typu E.

Funkcja mapy ostrości do wizualizacji głębi ostrości

Spełniając oczekiwania zawodowych fotografów, wprowadziliśmy nową funkcję mapy ostrości, wizualizującą głębię ostrości w czasie zdjęć19. Powoduje ona nałożenie informacji o ostrości (mapy głębi) na ekran podglądu w czasie rzeczywistym, łatwo więc sprawdzić, które obszary są ostre, a które nie.

Asysta AF do przenoszenia ostrości w trybie AF

Pochodząca z kamery FX6 funkcja asysty AF umożliwia płynne przełączanie automatycznej i ręcznej regulacji ostrości. Aby przenieść ostrość, zacznij obracać pierścień ostrości, powodując włączenie trybu MF. Po zatrzymaniu pierścienia ponownie włączy się tryb AF.

Precyzyjna kontrola nad ustawianiem ostrości

Specjalne funkcje systemu ostrości, znane już użytkownikom wyższych modeli, jak α1 i α7S III, umożliwiają autorom filmów twórcze przenoszenie ostrości, szybkie zmiany głównego obiektu oraz precyzyjne dostosowywanie czułości śledzenia obiektu.

Niezawodna pomoc podczas filmowania z ręki

Stabilizacja obrazu filmowego „Active Mode” jest oparta na połączeniu bardzo dokładnego modułu stabilizacji, czujników żyroskopowych i zaawansowanych algorytmów. Precyzyjnie określa wymagany poziom korekty i wykonuje stabilizację, umożliwiając nagrywanie stabilnych filmów 4K bez wpływu na małe wymiary i mobilność aparatu α7 IV.

Piękne obrazy z ulepszoną stabilizacją

Aparat α7 IV zapisuje informacje z żyroskopu i obiektywu jako metadane. Pozwala to dokładniej skompensować drgania i skorygować ustawienia stabilizacji obrazu już po nagraniu, w programie Catalyst Browse/Prepare.

Świetna jakość dźwięku dzięki cyfrowemu łączu audio

Stopka Multi Interface Shoe (MI) eliminuje przewody połączeniowe, umożliwia bezpośrednie przesyłanie cyfrowego sygnału audio z zachowaniem pełnej jakości dźwięku i zapewnia zasilanie, pozwalając nie troszczyć się o baterie do mikrofonu.

Wbudowany mikrofon z osłabianiem odgłosów wiatru

Kiedy system redukcji odgłosów wiatru pracuje w trybie „Automat.”, nowa technologia przetwarzania sygnału umożliwia wykrycie hałasów powodowanych przez wiatr i ich znaczące wyciszenie bez zmiany innych dźwięków.

Błyskawicznie zmień aparat α7 IV w kamerę internetową

Aby pełnoklatkowy aparat α7 IV stał się zaawansowaną kamerą internetową, wystarczy podłączyć go łączem USB. Nie trzeba wcześniej wykonywać skomplikowanej wstępnej konfiguracji, a jedynie połączyć aparat z komputerem lub smartfonem przez USB26 i wybrać ustawienie „Strumień na żywo (Przesyłanie strumieniowe USB)”.

4K / Full HD na żywo

Aparat α7 IV jest zgodny ze standardami UVC (USB Video Class) i UAC (USB Audio Class), podobnie jak typowe kamery USB, nie trzeba więc używać specjalnych programów. Wystarczy podłączyć przewód USB i można zaczynać transmisję w rozdzielczości do 4K.

Łatwe, krótkie przygotowania do streamingu na żywo

Aparat α7 IV jest stworzony do streamingu na żywo. Gdy podłączysz go do komputera przewodem USB, na wyświetlaczu pojawi się menu wyboru funkcji USB. Wtedy po prostu wybierz „Strumień na żywo (Przesyłanie strumieniowe USB)” — bez żadnych zaawansowanych ustawień.

Wymienne obiektywy — większe możliwości ekspresji w streamingu na żywo

Oferta ponad 60 obiektywów Sony z mocowaniem typu E, od szerokokątnych po teleobiektywy, w tym modele premium i specjalistyczne szkła do zastosowań twórczych, daje niemal niewyczerpane możliwości ekspresji podczas streamingu i udostępniania obrazu.

Efekt gładkiej skóry

Efekt gładkiej skóry pozwala rozjaśnić i upiększyć skórę, nadać jej blask, zmiękczyć zmarszczki, skorygować przebarwienia i matowe plamy oraz uwydatnić oczy i usta. Funkcji tej można użyć podczas fotografowania, filmowania i streamingu na żywo.

Nowe funkcje w aplikacji Imaging Edge Mobile™

Łączenie się z aplikacją Sony Imaging Edge Mobile i udostępnianie nagrań jest jeszcze łatwiejsze i daje więcej możliwości. Skonfiguruj ustawienia Wi-Fi za pomocą łącza Bluetooth® i zyskaj większą kontrolę nad automatycznym przesyłaniem plików.

Wi-Fi 5 GHz

Urządzenie współpracuje z sieciami bezprzewodowymi działającymi nie tylko w tradycyjnym paśmie 2,4 GHz, lecz także 5 GHz (obsługiwane są standardy IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Zaletą łącza 5 GHz jest szybsze przesyłanie danych.

Przesyłanie plików w tle z użyciem protokołu FTP

Ta funkcja pozwala przesyłać pliki ze zdjęciami i filmami na serwer FTP przez sieć bezprzewodową, szybką sieć przewodową (z użyciem adaptera USB-Ethernet podłączonego do portu USB Type C® aparatu) lub smartfon podłączony przez łącze USB.

Szybsze wyszukiwanie i wybieranie dzięki klatkom oddzielającym

Aby zaznaczać nowe sceny lub części i później je szybko odnajdywać, można wstawiać między obrazy klatki oddzielające w postaci szarej strzałki na czarnym tle.

Dodawanie znaczników ujęć

Nagrywany materiał filmowy można w prosty sposób opatrywać dwoma rodzajami znaczników ujęć w celu oznaczenia najlepszych ujęć lub scen. Do szybkiego przechodzenia od jednego znacznika do drugiego w czasie odtwarzania można użyć głównego pokrętła.

Różne kryteria wyboru plików do przesłania

Pliki do przesłania można wybierać na podstawie takich kryteriów, jak ocena, znaczniki ujęć, stan ochrony i format pliku. Pojedyncze pliki można przesyłać ręcznie przez naciśnięcie przycisku własnego.

Oddzielne pokrętło Zdjęcia/Filmy/S&Q

Zmiana trybu pokrętłem Zdjęcia/Filmy/S&Q na aparacie spowoduje błyskawiczne dostosowanie zawartości menu, funkcji przycisków, wartości przysłony, ustawienia czasu otwarcia migawki itp. Ułatwia to wykorzystanie hybrydowego charakteru aparatu.

Ulepszona struktura menu

Kierując się opiniami zawodowych fotografów i producentów wideo, wprowadziliśmy strukturę menu wzorowaną na modelach α7S III i α1, pomagającą sprawdzać ustawienia rzutem oka.

Wizjer OLED Quad-VGA o rozdzielczości aż 3,68 mln pikseli

Rozdzielczość wizjera OLED Quad-VGA w nowym modelu jest około 1,6 razy większa niż w aparacie α7 III. Pole widzenia wynosi 37,3°, a odległość od oka — aż 23 mm.

Otwierany na bok, uchylny tylny ekran ułatwiający zdjęcia

Otwierany na bok, 3-calowy ekran monitor dotykowy LCD o rozdzielczości 1,03 mln pikseli i proporcjach 3:2 daje dużą swobodę ustawiania się i komponowania ujęć podczas fotografowania i filmowania.

Intuicyjny, dotykowy system obsługi

Obecnie możliwa jest dotykowa obsługa pewnych funkcji, na przykład śledzenia AF dotykiem podczas zdjęć i powiększania przez rozsunięcie podczas odtwarzania. Dzięki temu obsługa aparatu staje się bardziej intuicyjna.

Dostosowywane „Tylne pokrętło R” ułatwiające wybór funkcji

Nowością w korpusie α7 IV jest w pełni dostosowywane tylne pokrętło. Zastąpiło ono dotychczasowe pokrętło kompensacji ekspozycji, zapewniając szybki dostęp do ustawień czułości ISO, twórczego wyglądu i innych.

Cel: zerowy ślad ekologiczny

Firma Sony czerpie inspiracje z piękna świata i pomaga zachować Ziemię, pozwalając zarazem twórcom w uzyskaniu jeszcze piękniejszych, kreatywnych obrazów. Podejmujemy liczne inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego, by do 2050 roku cała Grupa Sony zdołała osiągnąć zerowy ślad ekologiczny.

Aparat α7 IV wpisuje się w nasze starania o ochronę środowiska

Projektanci produktów Sony analizują ich wpływ na środowisko, od opracowania po produkcję, opakowanie i logistykę. Nie inaczej było z aparatem α7 IV. Wiele elementów powstało z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z recyklingu, zdatnego do ponownego przetworzenia. Bardziej ekologiczne jest też opakowanie. Aby ograniczyć wpływ produkcji, nasze fabryki są w dużej mierze zasilane energią słoneczną.

Pakiet Imaging Edge Desktop™ z modułami Remote, Viewer i Edit

Narzędzia z pakietu Imaging Edge Desktop zapewniają jeszcze lepsze zdjęcia. „Remote” umożliwia zdalne sterowanie aparatem z komputera i podgląd obrazu na żywo. „Viewer” służy do podglądu, klasyfikacji i selekcji zdjęć z dużych bibliotek, a „Edit” przekształca pliki RAW w końcowe zdjęcia.

Dane techniczne

Liczba efektywnych pikseli [mln] 33
Typ matrycy CMOS
Rozmiar matrycy pełnoklatkowa (24x36 mm)
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm] 28-70
Jasność obiektywu [f/] 3.5-5.6
Makro [cm] 30-45
Stabilizacja jest
Średnica obiektywu [mm] 55
Czas otwarcia migawki 1/8000 do 30 s, Bulb
Rozmiar LCD [cale] 3.0
Rozdzielczość LCD [piksele] 1 036 800, TFT, dotykowy
Autofokus AF-A (Automatic AF), AF-S (Single-shot AF), AF-C (Continuous AF), DMF (Direct Manual Focus), Manual Focus
Czułość ISO ISO 100-51200 (rozszerzalne do 204800)
Balans bieli Automatyczny / światło dzienne / cień / pochmurno / żarowe / fluorescencyjne / lampa błyskowa / pod wodą / temperatura barwowa (2500 do 9900 K) i filtr barwny / niestandardowy
Lampa błyskowa opcjonalna
Filmowanie 4K 60p
Zdjęcia seryjne 10 kl./s
Dźwięk LPCM 2ch (16 bit 48 kHz)
Obracany LCD tak
Format zapisu danych JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver. 2.32, MPF Baseline zgodność), HEIF (MPEG-A MIAF zgodność), RAW (Sony ARW 4.0 format zgodność)
Menu w języku polskim jest
Pamięć CFexpress A, SDHC, SDXC, SD
Złącza HDMI-A, USB-C,
Zasilanie NP-FZ100
Waga [g] 658
Wymiary 96,4 x 79,8 x 131,3
Zestaw producenta Aparat, akumulator, adapter AC, zasilacz, pasek, dekielek bagnetu, zaślepka złącza gorącej stopki, muszla oczna, kabel USB-A do USB-C (USB 3.2), obiektyw, osłona obiektywu (ALC-SH132: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), przednia przykrywka obiektywu, tyl
Cechy produktu tryb zdjęć seryjnych 10 kl./s filmowanie 4K 60 p odchylany ekran dotykowy 3'' wydajny akumulator Z matryca 33 MP Exmor R procesor Bionz XR system śledzenia w czasie rzeczywistym z technologią ustawiania ostrości na oko 5-osiowy system stabilizacji obrazu
Gwarancja 24 miesiące
Zestaw zawiera Aparat, akumulator, adapter AC, zasilacz, pasek, dekielek bagnetu, zaślepka złącza gorącej stopki, muszla oczna, kabel USB-A do USB-C (USB 3.2), obiektyw, osłona obiektywu (ALC-SH132: tulipanowa z mocowaniem bagnetowym), przednia przykrywka obiektywu, tyl
Pokaż w ceneo Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium